Polacy na rzecz
sprawiedliwych podatków
Wyszukaj
Aktualności

Artykuły

 • 23-07-2020

  Komentarz ZPP ws. podatku cukrowego

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców konsekwentnie sprzeciwia się wprowadzaniu jakiegokolwiek rodzaju danin o charakterze sektorowym. Uważamy, że jedną z kluczowych cech systemu podatkowego powinna być powszechność, podczas gdy nakładanie dodatkowych obciążeń na arbitralnie wybrane branże gospodarki uznajemy za niemożliwe do zaakceptowania. Mając na uwadze powyższe, w dalszym ciągu jednoznacznie negatywnie oceniamy koncepcję podatku cukrowego.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • 26-06-2020

  Apel Związku Przedsiębiorców i Pracodawców do rządu: obejmijcie całą gastronomię jednolitą stawką 8% VAT

  Fot. Tama66 / pixabay.com
   
  Nie ulega wątpliwości, że gastronomia jest jednym z sektorów najsilniej dotkniętych przez pandemię koronawirusa. Branża została w zasadzie zamknięta w ramach ograniczeń wprowadzonych w celu walki z wirusem. Część restauracji nie przetrwała tego trudnego okresu, dla innych walka dopiero się zaczyna – funkcjonują, jednak ich obroty są znacznie niższe niż jeszcze kilka miesięcy temu.
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • 25-06-2020

  List Prezesa ZPP do Premiera Mateusza Morawieckiego ws. wprowadzenia jednolitej stawki VAT – 8% – na usługi gastronomiczne

  fot. webvilla / na lic. Pixabay

  W nawiązaniu do spotkania w sprawie Tarcz Antykryzysowych z 22.06.2020 i mojego apelu do Pana w sprawie rozważenia wprowadzenia jednolitej stawki VAT – 8% - na usługi gastronomiczne, przesyłam w załączeniu raport na temat różnych rozwiązań w Europie w tym zakresie.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • 14-05-2020

  Komentarz ZPP ws. propozycji wprowadzenia podatku od plastiku

  Fot. Luk_Wro / pixabay.com

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców konsekwentnie sprzeciwia się wprowadzaniu jakichkolwiek danin o charakterze sektorowym i wybiórczym. Uważamy, że system podatkowy powinna cechować powszechność – dużo łatwiej, skuteczniej i taniej jest egzekwować należności na jednolitych zasadach od dużego kręgu podmiotów, niż od wielu grup podmiotów, według różnych reguł. Mając to na uwadze, krytycznie oceniamy wszelkiego rodzaju propozycje zmierzające do wprowadzenia podatku od wyrobów plastikowych, szczególnie jeśli miałoby się to stać w tak trudnym, kryzysowym czasie pandemii.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • 16-04-2020

  Komentarz ZPP ws. procedowania podatku cukrowego

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców od samego początku krytycznie oceniał pomysł wprowadzenia „podatku cukrowego”. Uważamy, że system podatkowy nie jest odpowiednim narzędziem kształtowania postaw zdrowotnych. Ponadto, z dostępnych danych trudno jest wyprowadzić jakiekolwiek potwierdzenie rzeczywistej skuteczności tego podatku, a jego koszty, jak wszelkich przerzucalnych danin, obciążają konsumentów.

  CZYTAJ WIĘCEJ

Nasze strony


Kampanię koordynuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
Agencja iArt